W Żdżarach też musi być bezpiecznie!

Tu jest bezpiecznie - powiat wieruszowski
2022-04-15 09:14

13 kwietnia 2022 przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Wieruszowie i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie w ramach kampanii ,,Tu jest bezpiecznie – powiat wieruszowski’’ omawiali z uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Żdżarach zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolniczym. Dodatkowo przypomniano o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, o zasadach pomocy drugiej osobie.

Uczniowie otrzymali elementy odblaskowe oraz książeczki z komiksami nawiązującymi do bezpiecznego zachowania się podczas prac w gospodarstwach rolnych.

Aspirant sztabowy Damian Pawlak dodatkowo w klasach drugiej i trzeciej przypomniał uczniom przepisy poruszania się po drogach, szczególnie dotyczące pieszych i znaczenia używania kamizelek odblaskowych lub innych elementów zwiększających widoczność. Przedstawił również zasady korzystania z roweru i hulajnogi.

 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę