W sobotę ponownie chwile grozy

ŁÓDZKIE/WIELKOPOLSKA
2022-02-18 09:04

W weekend czeka nas kolejny epizod z bardzo silnym wiatrem – w nocy z piątku na sobotę i w sobotę możliwe są porywy nawet do 100-125 km/h. Poza tym będzie ciepło, ale z opadami, głównie deszczu i deszczu ze śniegiem, ale miejscami przejściowo będzie padał śnieg - przewiduje IMGW. 

Wiele wskazuje na to, że sobotnia wichura będzie miała nieco inną genezę niż ta dzisiejsza - zapowiedzieli w czwartek Łowcy Burz Łódzkie. - Groźne podmuchy wiatru wywołane będą przez ogromny gradient ciśnienia, a nie przez katafront. Geneza jednak genezą, a tu chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Czasu nie ma wiele. To, że w sobotę ponownie powieje bardzo mocno, jest pewne. Przed nami jeszcze dogłębna analiza sytuacji, wyczekujemy również aktualizacji wyliczeń w dniu jutrzejszym. W piątek pojawią się stosowne ostrzeżenia. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę