Tugazeta

W poniedziałek startuje Klub Malucha

WIERUSZÓW - PODZAMCZE
2022-01-01 10:19

Od poniedziałku (3 stycznia) na wieruszowskim Podzamczu rusza Klub Malucha. Będzie to miejsce opieki nad 16-osobową grupą dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia. 

Burmistrz Rafał Przybył przyznaje, że dla niego osobiście to duża satysfakcja, ponieważ w budynku po byłej "Złotej Bramie" udało się wcześniej uruchomić już Klub Seniora a wkrótce  będzie także kino na poddaszu. Gmina stwarza kolejne warunki dla rodziców, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie bądź wrócić do swoich zawodowych obowiązków. 

- Nie ukrywam, że mam olbrzymią satysfakcję - komentuje Przybył. 

Agnieszka Mączka z Wydziału Inwestycji dodaje, że Klub przygotowany jest dla 16 dzieci w wieku od  do 3 roku życia. - Opiekę nad tymi dziećmi będzie sprawowało 3 opiekunów. 

- Jeśli chodzi finanse, można to rozpatrywać w kategorii sukcesu - uważa naczelnik Wydziału Promocji Sylwia Olbińska. - Udało się tutaj połączyć całą hybrydę projektów, które pozwoliły na to, żeby ten budynek, począwszy od elewacji a skończywszy na wyposażeniu i również funkcjonowaniu tych instytucji, sfinansować. Mamy tu zarówno WFOŚiGW, Urząd Wojewódzki w Łodzi w dwóch projektach, jak i wsparcie z RPO woj. łódzkiego na lata 2014 - 2020. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę