W niedzielę w Wieruszowie Marsz Katyński

ZAPROSZENIE
2022-04-22 08:38

Powiat Wieruszowski, Gmina Wieruszów, Stowarzyszenie Historyczne Gloria Victis, Wieruszowski Dom Kultury oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają 24 kwietnia na Marsz Katyński ulicami Wieruszowa, w 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. 

- Uroczystość rozpocznie się mszą o godz. 16.30 w kościele Św. Stanisława w Wieruszowie, w intencji pomordowanych na wschodzie oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej, pochodzących z powiatu wieruszowskiego - zapowiada Ireneusz Karbowski, prezes stowarzyszenia "Gloria Victis". - Następnie ulicami miasta przejdzie symboliczny Marsz, który zakończy się uroczystym Apelem Pamięci i złożeniem wiązanek oraz zniczy na cmentarzu pod krzyżem upamiętniającym ofiary Zbrodni Katyńskiej. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę