W hotelu pobili 43-latka

WIELUŃ
2022-02-16 10:22

Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do pokoju hotelowego i pobili 43-latka. Napastnicy dopuścili się również kradzieży zuchwałej. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

14 lutego 2022 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z hoteli na terenie miasta doszło do pobicia mężczyzny. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że do pokoju hotelowego zajmowanego przez 43-latka niespodziewanie wtargnęli dwaj mężczyźni, którzy  zaatakowali go. Napastnicy bili pięściami oraz kopali pokrzywdzonego po całym ciele. Na skutek tego zdarzenia mężczyzna z obrażeniami ciała  trafił do szpitala. Agresorzy ukradli także należący do 43-latka telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował straty na 1.000 złotych. Mundurowi bardzo szybko po zgłoszeniu zatrzymali odpowiedzialnych za te przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lat. Okazało się, że obaj wynajmowali pokój w tym samym hotelu. - Policjanci w zajmowanym przez nich pokoju zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, a 32-latek miał 1,6 promila - przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. - Po wytrzeźwieniu zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kradzieży zuchwałej. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę