W gminie Czastary będą wyższe podatki

Gmina Czastary
2022-11-22 14:23
W gminie Czastary będą wyższe podatki

W gminie Czastary w 2023 r. nastąpi wzrost podatków. Rada Gminy zdecydowała się na podniesienie publicznych danin średnio o 6,7%.

- Inflacja jest na poziomie 17%, my staraliśmy się mieszkańcom już tak bardzo nie dokuczać - komentuje wójt Dariusz Rejman. - To, co musieliśmy podnieść, podnieśliśmy. Jeśli chodzi o podatki od środków transportowych, zostały na tym samym poziomie. U nas dyskusje zazwyczaj odbywają się na komisjach, i to nie jest tak, że jesteśmy jednomyślni. Było dość burzliwie, bo to jest trudny temat, bo wiadomo że podatki dotykają każdego z nas. Znaleźliśmy kompromis. Ja proponowałem, aby od budynków zajmowanych pod działalność gospodarczą pobierać 26 zł od metra. Rada Gminy nie wyraziła na to zgody, przyjmując stawkę 25 zł. Dyskusja jest zawsze. To nie jest tak, że w gminie Czastary wszystko idzie jednogłośnie, absolutnie nie. Może to tak wygląda na sesji, jednak na wspólnych komisjach dyskusja jest bardzo burzliwa, ale potrafimy znaleźć kompromis. 

Podatki w przypadku budynków mieszkalnych wynosić będą 90 gr za metr kwadratowy (nadal obowiązuje zwolnienie), w przypadku firm 25 zł. Podatek rolny wzrośnie o 7,78 zł za 1dt w stosunku do obecnego roku. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę