Urzędnicy z Bolesławca sprzątali okolicę

DZIEŃ ZIEMI
2022-04-22 13:57

22 kwietnia 2022 r. Wójt Gminy Bolesławiec Dorota Makówka wraz z Pracownikami Urzędu Gminy w Bolesławcu przyłączyli się do akcji Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę.

Dziś Pracownicy Urzędu ruszyli w teren sprzątając okolicę Boiska Sportowego, okolicę Zalewu i Baszty w Bolesławcu. Udało się zebrać dużo różnorodnych śmieci, które wypełniły nasze worki po same brzegi. Butelki plastikowe, butelki szklane, woreczki foliowe,stare opony nie będą już straszyć naszej pięknej okolicy.

Głównym przesłaniem akcji było czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi. Choć zbieranie śmieci daje najczęściej efekt krótkotrwały, czynne włączenie się w akcję może przynieść znacznie ważniejszy efekt w postaci zmiany świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańców.

Źródło: Gmina Bolesławiec

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę