Tugazeta

Urząd i przedszkola zmienią się nie do poznania

Gmina Czastary
2022-05-19 15:54
Urząd i przedszkola zmienią się nie do poznania

Budynki Urzędu Gminy oraz przedszkoli w Czastarach i Kątach Walichnowskich wkrótce zmienią się nie do poznania. Gmina rozstrzygnęła przetarg związany z termomodernizacją tych miejsc.

Budynek Urzędu Gminy w Czastarach pamięta lata 70-te, zaś budynek przedszkola w Kątach Walichnowskich jest jeszcze starszy, bo powstał 20 lat wcześniej. Również od modernizacji przedszkola w Czastarach upłynęło już wiele lat.

- W przedszkolu w Czastarach chcemy zmienić centralne ogrzewanie – zapowiada wójt Dariusz Rejman. - Będzie zamontowana pompa ciepła wraz z fotowoltaiką. Dojdzie do wymiany stolarki okiennej oraz zaplanowano też oczywiście ocieplenie całego budynku. Jeśli chodzi o budynek urzędu, czeka nas totalna rewolucja. Nie wiem, jak będziemy pracować, ale zapewniam państwa, że będziemy. Tutaj czeka nas modernizacja centralnego ogrzewania, termomodernizacja łącznie z fotowoltaiką i różnymi nowoczesnymi rozwiązaniami. W Kątach Walichnowskich, jak dobrze państwo wiecie, tam przez ostatnie dwa lata trwały remonty w środku. Myślę, że obecnie jest już tam wysoki standard. Elewacja tego budynku nie jest przyjemna dla oka, dlatego też chcemy ją odświeżyć.


Do przetargu przystąpiło 5 oferentów. Samorząd na zadanie planował wydać ponad 2,2 mln zł, ale udało się znaleźć tańszego wykonawcę, który zażyczył sobie nieco ponad 2 mln zł.

- Teraz trzeba to logistycznie poukładać i zaplanować – uzmysławia wójt Rejman. - Musimy wiedzieć, w którym momencie i o jakiej porze przeprowadzać prace. Jeśli chodzi o budynki przedszkolne, w grę wchodzą wakacje. W przypadku urzędu można robić to cały rok, ale też chcielibyśmy aby do jesieni przynajmniej działało centralne ogrzewanie. Bądźmy dobrej myśli. Najważniejsze, że plany są ambitne.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę