Tugazeta

Uratujemy życie 40 dzieci

WYSZANÓW
2022-03-13 12:11

Przedstawiciele gminy Wieruszów na czele z burmistrzami, starosta wieruszowski, radni i właściciele obiektu spotkali się w niedzielę w Wyszanowie w sprawie rozmów dotyczących przyjęcia grupy 40 dzieci z Ukrainy.

- My, w porozumieniu z panem prezesem zadeklarowaliśmy, ze jesteśmy w stanie przyjąć 40 dzieciaków i 10 opiekunów - mówił podczas niedzielnego spotkania w Wyszanowie burmistrz Rafał Przybył. - Taką odpowiedzialność gdzieś tam razem z fundacją moglibyśmy wziąć na siebie. Wskazany został obiekt, w którym teraz jesteśmy. To obiekt pana Piotra Karbowskiego, położony w Wyszanowie. 

Wszyscy zgodnie podkreślali, że potrzebna jest konkretna i długofalowa pomoc ze strony państwa. O odpowiednie zabezpieczenie interesów starostwa, gminy a także osób udostępniających przestrzenie mają zabiegać samorządowcy. 

W chwili obecnej fundacja Happy Kids ewakuowała już 3 tys. sierot z Ukrainy.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę