Umowy na kasę podpisane!

Kilka milionów pozyskane przez LGD
2017-09-29 14:37
Przyszli i obecni przedsiębiorcy, stowarzyszenia oraz gminy podpisały umowy na finansowanie zadań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Spotkanie odbyło się w piątek na terenie Wieruszowa. 
 
Beneficjanci starali się o środki przez Lokalną Grupę Działania "Między Prosną a Wartą". Wszyscy podpisali umowy w towarzystwie marszałka woj. łódzkiego. - Chciałem wam pogratulować inicjatyw, tego że się nie boicie zaryzykować, chcecie użyć tych pieniędzy, by rozwijać swoje firmy i realizować pomysły - mówił Witold Stępień. - To olbrzymia satysfakcja dla zarządu województwa, że możemy obserwować tę aktywność, na której nam szczególnie zależy. Od killu lat próbujemy zachęcać, by wokół siebie szukać ciekawych miejsc, firm, budować przedsiębiorczość. 
 
Muszę powiedzieć, że z ogólnej kwoty około 6 milionów złotych, które otrzymała Lokalna Grupa Działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach osi Leader, mniej więcej połowa tych środków jest przeznaczona dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, natomiast druga połowa jest przeznaczona dla organizacji pozarządowych i samorządów - komentował wiceprezes LGD i starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. - Dzięki temu może być zrealizowany szereg przedsięwzięć gospodarczych i muszę powiedzieć, że w stosunku do poprzedniego rozdania środków w ramach Leadera, czyli z tego okresu 2007-2014, to w tej chwili jest większe zainteresowanie przedsiębiorców, bo jest „wyprzedzone finansowanie”. W tym rozdaniu środki, jakie były przeznaczone dla pojedynczych beneficjentów, dla podmiotów, które rozpoczynały bądź rozszerzały działalność, wynosiły 100 tys. bądź 70 tys.złotych, natomiast dla podmiotów, które dodatkowo tworzyły miejsca pracy i angażowały większe własne środki, były to kwoty sięgające 200 tysięcy złotych.
 
Umowy na wsparcie dotyczyły m.in. zakupu sprzętu do firm, remontu remizy OSP, nowego umundurowania. Szczegóły projektów związanych z gminami będziemy przedstawiali w osobnych publikacjach. 
 
(PaH)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę