UMLKS START podsumowuje ostatnie starty

Bardzo dobre rezultaty sportowców!
2022-02-17 13:38

W dniach 11-13.02.2022r wRzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. W zawodach tych, po wcześniejszych kwalifikacjach wystartowało dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START z Wieruszowa, Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel (obaj kategoria U20). Jakub startował w biegach krótkich na dystansie 200m i 400m.Natomiast Oskar w chodzie sportowym na dystansie 5000 m.

W pierwszym dniu zawodów w sesji popołudniowej startował Oskar Wróbel, który z czasem 26.00.47s, w końcowej klasyfikacji zajął 8 miejsce.

W drugim dniu zawodów również w sesji popołudniowej odbywały się biegi klasyfikacyjne na dystansie 400m i 200m w których startował Jakub Szczepaniak. W biegu klasyfikacyjnym na dystansie 400m, wygrywając swoją serię z czasem 48,38s(PB) Jakub uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu eliminacji, co dało mu awans do Finału „A” czyli pierwszych sześciu zawodników walczących bezpośrednio o medale HMP. W biegu eliminacyjnym na dystansie 200m Jakub zajął drugie miejsce w swoim biegu z czasem 22,43(PB) który dał mu dziewiąte miejsce w rankingu eliminacji co dawało awans do Finału „B” czyli możliwość rywalizacji o miejsca 7-12.

W trzecim dniu zawodów w sesji popołudniowej odbywały się biegi finałowe zarówno na dystansie 200m jak i 400m. Ze względu na bardzo małą różnicę czasową miedzy biegami Finał B -200m / Finał A 400m (68 min) i oczywiście skupieniu się na głównym dystansie Jakuba 400m, już wcześniej postanowiono o rywalizacji tylko na dystansie 400m.

Start w biegu finałowym Jakuba to ogromne emocje, po zaciętej rywalizacji na ostatnich metrach Jakub Szczepaniak z bardzo dobrym czasem 47,90 (nowym rekordem życiowym-PB), uległ tylko o 0,001 sekundy zawodnikowi KS Prefbet-Sonarol - Piotrowi Dąbrowskiemu zdobywając tym samym srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski 2022r.

Warto dodać, że sportowcy są uczniami wieruszowskiego "Staszica".

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów trenują w ramach projektów współfinansowanych przez Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów.

Następne starty wkrótce.

 

Trener Jarosław Urbaniak

(Informacja nadesłana przez Klub)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę