Tugazeta

Ugodził nożem konkubenta córki

KPP w Wieluniu zatrzymała 73-latka
2022-04-12 14:38

Wieluńscy policjanci zatrzymali 73-latka, który w trakcie awantury domowej ugodził nożem 43-letniego konkubenta swojej córki. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia 2022 roku w jednym z domów w powiecie wieluńskim. Około godziny 18.55 dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie, iż pod wskazanym adresem doszło do ugodzenia nożem mężczyzny. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że pokrzywdzony, to  43-letni mieszkaniec wsi. Mężczyzna zamieszkiwał pod wskazanym adresem wspólnie ze swoją konkubiną, jej ojcem i jego partnerką. Tego dnia cała czwórka wspólnie piła alkohol.  W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny. Podczas awantury 73 latek sięgnął po nóż kuchenny, a następnie ugodził nim 43-latka w klatkę piersiową. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Z kolei 73 latek natychmiast został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę