Uczniowie Kopernika na Wydziale Chemii UO

Relacja szkoły
2023-05-26 16:17
Uczniowie Kopernika na Wydziale Chemii UO

23 maja uczniowie klas 1A i 2A Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Zwiedzanie Wydziału prowadziła dr hab. Wioletta Ochędzan- Siodłak, prof. UO która, przedstawiając budynek wydziału, zapoznała młodzież z realizowanymi badaniami naukowymi, możliwymi do wykonania , dzięki wysoce wyspecjalizowanej aparaturze laboratoryjnej, dostępnej na Wydziale. Młodzież poznała również ofertę edukacyjną uczelni. W czasie wizyty na UO uczniowie uczestniczyli też w zajęciach laboratoryjnych, podczas których poznawali w sposób praktyczny wybrane techniki laboratoryjne, np. skonstruowanie zestawu do destylacji prostej. Część praktyczną wykonywali pod okiem dr hab. Dawida Siodłaka prof. UO, dziekana Wydziału Chemii. Ta cenna lekcja była możliwa dzięki współpracy Liceum z Uniwersytetem Opolskim.

Po części dydaktycznej oraz przerwie na posiłek młodzież udała się do Opolskiego ZOO, gdzie podziwiała bioróżnorodność gatunkową flory i fauny całego świata.

/LO/

Autor:
LO w Wieruszowie

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę