Tugazeta

Uchodźcy zamieszkają w sali OSP i w byłej szkole

Kuźnica Skakawska
2022-03-17 16:09

Uchodźcy z Ukrainy, którzy zostaną przekierowani do gminy Wieruszów przez wojewodę łódzkiego, zamieszkają w Kuźnicy Skakawskiej. Osoby znajdą schronienie w budynku po byłej szkole podstawowej oraz w sali Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Aktualnie przystosowujemy budynek OSP do przyjęcia uchodźców – potwierdza zastępca burmistrza Marta Siubijak. - Zostały tam już zawiezione łóżka. Obecnie będzie wykonywany prysznic, będzie też dostosowywana kuchnia. Początkowo będzie tam około 20 uchodźców, skierowanych przez wojewodę łódzkiego.
 
Ukraińcy tymczasowy dach nad głową znajdą również w budynku po byłej szkole podstawowej – w pomieszczeniach przedszkolnych na parterze. - Tam już zmierza 7 osób. Są to matki z dziećmi – zaznacza zastępca burmistrza. - Również w budynku szkoły podstawowej nr 3 pomieszczenia mieszkalne są przeznaczone dla uchodźców. Obecnie przybywają tam 4 osoby. Myślimy jeszcze, jak zaadaptować kolejne miejsca. Zazwyczaj występuje problem z dostępem do prysznica. Np. w salach OSP to wiąże się ze sporymi wydatkami i przerobieniem instalacji. Szukamy miejsc aby zrobić to jak najtaniej i jak najlepiej, pamiętając o godnych warunkach. 

Uchodźcy mają znaleźć tutaj tymczasowe schronienie. W przypadku np. OSP w Kuźnicy, na miejscu pozostanie zrealizowana infrastruktura. Podobna rzecz dzieje się w przypadku gminy Sokolniki i OSP w Pichlicach, bądź gminy Czastary i miejscowej OSP w Czastarach. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę