Uchodźcy są u nas bezpieczni

Powiat Wieruszowski
2022-02-27 08:50

Pierwsze ukraińskie rodziny, ewakuowane z terenu na którym rozgrywa się wojna, trafiły do powiatu wieruszowskiego. Mieszkańcy bez chwili zawahania udostępniają swoje wolne pokoje i mieszkania. 

Jedną z akcji pomocowej nagłośniła Monika Józefowska z Wieruszowa. - Wasza pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania. Mamy ubranka, zabawki, produkty spożywcze. Dojechały łóżka, jadą meble kuchenne i sprzęt AGD aż z Krotoszyna. Odezwali się właściciele naszych lokalnych firm meblowych proponując nowe łóżka, materace, szafy, komody. Po 3 h od pojawienia się posta, zostałam pokonana przez facebooka, bo Wasza chęć niesienia pomocy była tak wielka. Wtedy uświadomiłam sobie, że muszę mieć magazyn i firmę transportową, bo propozycji jest tak dużo. Mimo późnej pory i weekendu skontaktowałam się z p. Starostą i p. Burmistrzem: gdzie i jak można waszą pomoc "zmagazynować". Ciągle jestem oszołomiona rozmiarem i zasięgiem przedsięwzięcia.  Już nie tylko Wieruszów i Kępno ale też Poznań, Kalisz, Warszawa, Szczecin i mieszkańcy Danii.

Oferujesz nocleg uchodźcom? Kontakt w Wieruszowie

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę