Turniej e-sportowy PlayStation4 w grze w FIFA23 w Lututowie

Gmina Lututów
2023-12-06 18:50
Turniej e-sportowy PlayStation4 w grze w FIFA23 w Lututowie

2 grudnia w Lututowie w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się I Turniej e-sportowy o Puchar Burmistrza Lututowa w grze FIFA23. Turniej zorganizowany został przez sympatyków sportu z naszej miejscowości: Ninę Gwiazdowską, Alessio Tosoni, Artura Partykę i Pawła Gwiazdowskiego.

W turnieju udział wzięło 32 zawodników w rożnym wieku, którzy przed rozpoczęciem spotkań losowali swoje zespoły z pośród 32 najlepiej ocenianych drużyn w grze tak więc można było zagrać Realem Madryt, Manchesterem City lub jeśli gracz miał mniej szczęścia Galatasaray Stambuł czy Betisem Sewilla. Rozgrywki były rozgrywane na wzór piłkarskiej Ligi Mistrzów na czterech konsolach. Gracze rywalizowali w ośmiu czterozespołowych grupach grając każdy z każdym z których do następnej rundy przechodziły najlepsze dwie drużyny. Następnie rywalizowano systemem pucharowym w 1/8 finału gdzie przegrany żegnał się z turniejem, a najlepsi awansowali do dalszej części rozgrywek.

Do półfinału rozgrywek dotarł Michał Perdek, Stanisław Lubański, Artur Partyka oraz Antoni Raszewski. W pierwszym meczu półfinałowym Manchester City (Perdek) okazał się lepszy od Sewilli (Partyka), a Bayern Monachium(Raszewski) pokonał Arsenal Londyn(Lubański).

W meczu o 3 miejsce Arsenal okazał się lepszy od Sewilli, gdzie decydujący gol padł z rzutu rożnego i pięknej przewrotce po której każdy z kibiców bił brawo, a po sali rozeszło się gromkie „WOW ale brama” !

W decydującym meczu finałowym Bayern Monachium okazał się lepszy od Manchesteru City wygrywając 3:1.

Burmistrz Lututowa Pan Marek Pikuła podziękował organizatorom turnieju za świetny pomysł i nie krył zaskoczenia jak z dużą dawką emocji można obserwować rozgrywki e-sportowe rozgrywane po raz pierwszy w Lututowie. Pogratulował także wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju i zaznaczył, iż ma nadzieję że nie był to ostatni taki turniej i z chęcią zaoferował pomoc przy następnych turniejach. Najlepszym zawodnikom wręczył puchary, vouchery w postaci bonów podarunkowych. Piotr Kędzia natomiast z salonu fryzjerskiego BarberShop Sto Dwójka Lututów ufundował przez siebie dla najlepszych trzech zawodników, a także specjalną nagrodę dla najlepszego strzelca w fazie grupowej.

Z mikro wywiadów przeprowadzonych z zawodnikami i organizatorami, turniej przebiegł bardzo pomyślnie, bez problemów. Wszystko dopięte na ostatni guzik tak, że nawet światło wyłączyli 2 minuty po wyjściu ostatniego zawodnika.

Do zobaczenia na następnym turnieju

Organizatorzy

Autor:
Relacja nadesłana do redakcji

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę