Tu jest bezpiecznie! Start kampanii w powiecie wieruszowskim

WIERUSZÓW
2023-03-16 14:09
Tu jest bezpiecznie! Start kampanii w powiecie wieruszowskim

Mundurowi z wieruszowskiej komendy wspólnie z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie rozpoczęli cykl spotkań w ramach działań profilaktycznych pn. „Tu jest bezpiecznie”. Z uczniami klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzone są prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas prac w gospodarstwach rolnych.

9 i 16 marca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wraz z pracownikami KRUS-u spotkali się z uczniami pierwszych klas w ramach kampanii „Tu jest bezpiecznie”. Akcja ma na celu edukację klas I szkół podstawowych w powiecie wieruszowskim w zakresie bezpiecznych zachowań na drogach oraz bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Mundurowi omówili tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Przypomnieli jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drodze. Podkreślili, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym ale także w mieście. Omówili stosowanie się do sygnałów świetlnych oraz zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób nam nieznanych. Pracownicy KRUS-u omówili podstawowe zasady jakich należy przestrzegać podczas prac w gospodarstwie rolnym. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali omawiane zasady bezpieczeństwa oraz oglądali prezentowane filmy. W ramach kampanii we wszystkich szkołach podstawowych na terenie powiatu, odbędą się spotkania profilaktyczne w trakcie których dzieci z klas pierwszych otrzymają elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne przekazane przez KRUS w Wieruszowie.

 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę