Tu chodzi o życie! Są gotowi na protest

Mail od mieszkańców Wójcina
2015-02-13 09:19

Mieszkańcy ul. Wieluńskiej                                                                                                                                                    Wójcin, 11 luty 2015 rok

w Wójcinie

gmina Łubnice

 

 

                                                                                              Pan

                                                                                              Andrzej Szymanek

                                                                                              Starosta Powiatu Wieruszów

                                                                                              ul. Rynek 1-7

                                                                                              98-400 Wieruszów

 

                                                                                             

Ponownie zwracamy się z uprzejmą prośbą o budowę chodnika przy ul. Wieluńskiej w Wójcinie, od boiska szkolnego do granicy wsi Wójcin, przy drodze powiatowej Wójcin - Łubnice.

15 marca 2013 roku,  zwróciliśmy się do Pana z prośbą o wybudowanie nam chodnika. Dziś mija 2 lata i dalej Pan jako Starosta milczy w tej sprawie. Nie dostaliśmy nawet odpowiedzi na nasze pismo, które było apelem do działań powiatu na rzecz naszej miejscowości. Nie znalazł Pan także czasu aby się z nami spotkać i porozmawiać na ten temat.

 

Nasz apel był również zamieszczony w lokalnej prasie. Nikt się nim jednak nie przejął oprócz kliku osób, które zamieściły pod nim komentarze.

 

Jesteśmy zdesperowani na brak zainteresowania ze strony powiatu czy też gminy, która wie o naszych bolączkach, które są powielane na zebraniach wiejskich z udziałem Wójta, a pomimo tego są lekceważone. Nasza desperacja osiągnęła już taki poziom, że jesteśmy gotowi, na znak naszego protestu,  na zorganizowanie blokady drogi, jeśli nasza sprawa dalej pozostanie bez echa.

Może gdy o naszej desperacji dowie się, za pośrednictwem środków masowego przekazu, cała Polska, przypomni Pan sobie o naszym apelu, który przesłaliśmy Panu 2 lata temu i na który to apel nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Wierzymy, że tym razem nie zawiedzie Pan zaufania swoich wyborców, którzy ponownie Panu zaufali w ostatnich wyborach i pokaże Pan całej społeczności starostwa, że dba Pan o interesy wszystkich grup, nawet tych najmniejszych. 

W załączeniu przesyłamy Panu kopię naszego pisma z 15 marca 2013 roku, aby przypomnieć o meritum naszej sprawy, wydruk z gazety lokalnej z 14 marca 2013 roku oraz zdjęcia pokazujące stan pobocza, którym codziennie musimy się poruszać a takżelistę osób proszących o budowę chodnika w Wójcinie przy ulicy Wieluńskiej.

Na koniec jeszcze raz pragniemy przypomnieć, że w naszym apelu chodzi nam tylko i  wyłącznie o nasze bezpieczeństwo i życie. A życie jak wiadomo jest największą wartością. Wszystkie inne wartości, takie jak wykształcenie, pozycja społeczna czy dobrobyt materialny, mają sens, o ile życie człowieka traktowane jest jako wartość absolutna. Jeśli ktoś tego nie rozumie to znaczy, że łamie piąte przykazanie Dekalogu.

 

Z wyrazami szacunku

Mieszkańcy ul. Wieluńskiej 

 

 

Wykonano w 4 egz.

Egz. nr 1 – adresat,

Egz. nr 2 – Pan Henryk Ciosek Wójt Gminy Łubnice

                   ul. Sikorskiego 102, 98-432 Łubnice

Egz. nr 3 – Redakcja Gazety „ŁĄCZNIK”

                   ul. Buczka 4, 98-400 Wieruszów

Egz. nr 4 – aa/Wójcin

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę