Trwa Puchar Najmłodszych 2018

Ogólnopolska impreza w powiecie wieruszowskim
2018-06-01 20:49

Biegiem sprinterskim po Sokolnikach rozpoczął się w piątek trzydniowy cykl Ogólnopolskich Mistrzostw w Biegu na Orientację. W "Pucharze Najmłodszych" łącznie wystartuje około 500 zawodników z różnych stron Polski. 

Powiat Wieruszowski wspólnie z Polskim Związkiem Orientacji Sportowej i Uczniowskim Klubem Sportowym ,,Junior'' z Ochędzyna przygotowywał się do tego wydarzenia ponad rok czasu. To duży zaszczyt ale i wyzwanie z uwagi na rangę przedsięwzięcia, jak i liczbę dzieci, które odwiedzają nasz teren.

Jest to zatem dobra okazja do promocji regionu oraz popularyzacji dyscypliny sportowej, jaką są biegi na orientację. Przypomnijmy, że produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem'' są właśnie biegi  na orientację, które rozsławiają region. Należy podkreślić, że ilość tras orienteeringowych w powiecie wieruszowskim jest fenomenem w skali ogólnopolskiej - posiadamy ich w tym momencie 9, a już oficjalnie po zawodach – 10!

Program zawodów na kolejne dni:

2 czerwca (sobota) – godz. 10:00 - zawodnicy będą zmagać się w biegu klasycznym w miejscowości Żdżary. 
W tym dniu odbędzie się podsumowanie dwóch dni sportowych zmagań. O godzinie 18:00 nastąpi uroczyste uhonorowanie zwycięzców biegu sprinterskiego oraz klasycznego. Miejscem dwudniowej inauguracji będzie Stary Ochędzyn przy miejscowym ,,Figloraju'', gdzie po uroczystym podsumowaniu, z okazji ,,Dnia Dziecka'' przygotowano dla dzieci program rozrywkowy.

3 czerwca (niedziela) – godz. 10:00 - start zawodów w Starym Ochędzynie, konkurencja: biegi sztafetowe. O godzinie 14:00 nastąpi uroczyste podsumowanie biegów, jak i całego wydarzenia.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę