Trwa instalacja odcinkowego pomiaru prędkości w Białej

REGION
2023-11-18 10:08

Pomiędzy Białą Pierwszą a Białą Rządową w powiecie wieluńskim trwa instalacja odcinkowego pomiaru prędkości. Urządzenia mają być włączone za kilkanaście dni. 

Pomiędzy Białą Pierwszą a Białą Rządową, w ciągu drogi krajowej 74, będzie na dniach uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości. W tym rejonie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych. Miejscowości jeszcze do niedawna były na liście rezerwowej w ogłoszonym przez należącą do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jednostkę CANARD przetargu. 

Kluczową zaletą odcinkowych pomiarów prędkości, ze względu na ich zasięg oddziaływania, jest możliwość wpłynięcia na zmianę zachowania kierowców i stosowania się przez kierujących do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanego odcinka. Średnia prędkość pojazdów obliczana jest na podstawie pomiaru czasu przejazdu pomiędzy początkiem i końcem monitorowanej trasy.

Mieszkańcy gminy Biała 2 lata temu w listopadzie zorganizowali pikietę w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej 74, która na pół przecina wiele miejscowości. Wójt domagał się instalacji odcinkowego pomiaru prędkości. To jeden z niechlubnych odcinków w kraju, w którym doszło do wielu śmiertelnych wypadków.

Uczestnicy zgromadzenia co pewien czas wchodzili na pasy i blokowali ruch na trasie relacji Walichnowy – Wieluń. Zdaniem wójta Aleksandra Owczarka, podczas projektowania trasy S8 popełniono błąd, nie uwzględniając m.in. jego gminy oraz Wielunia.

Codzienność wygląda tak, że wiele samochodów, omijając Wieruszów i Sokolniki, zjeżdża z Węzła Wieluń w Walichnowach, by dalej podróżować m.in. w stronę Częstochowy. Do władz centralnych wysłano wiele pism oraz petycji. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę