Trwa akcja Policji. Uwaga!

ŁÓDZKIE
2021-12-08 11:36

Dziś na terenie województwa łódzkiego prowadzone są działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. W tym dniu na wielu drogach tranzytowych i lokalnych policjanci z "drogówki" wyposażeni w mierniki prędkości prowadzić będą kontrolę przestrzegania przepisów.

8 grudnia 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.  Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, w ostatnich latach, jest przyczyną około 25% wypadków drogowych. Liczba osób, które giną w tych zdarzeniach stanowi 40% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. W tym dniu mundurowi  skupią  się w szczególnie  na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Pamiętajmy!

- W ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji - opowiada asp. sztab. Rafał Siemiński z WRD KWP w Łodzi. - Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci ruchu drogowego, a w szczególności mundurowi  z  grupy „SPEED”, pełniący służbę  w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, w tym dniu głównie reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem będą nie zauważalne. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę