Tugazeta

To tutaj wysłano wiele zastępów straży z regionu

MORAWIN
2022-05-13 14:41
To tutaj wysłano wiele zastępów straży z regionu

12 maja o 16.05 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało informację o pożarze stodoły w miejscowości Morawin. Na miesjce zadyspnowano liczne siły i środki.

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęta została drewniana stodoła o kubaturze około 1500 m3 oraz pojedyncze drzewa, które znajdowały się na posesji, a w pobliżu znajdują się inne budynki gospodarcze i budynek mieszkalny.

W pierwszej fazie działań przystąpiono do obrony zagrożonych obiektów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia kolejnych jednostek przystąpiono do gaszenia stodoły, której konstrukcja zawaliła się podczas działań. 

W akcji brało udział 16 zastępów straży pożarnej, m.in. PSP Wieruszów oraz pluton wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego "KĘPNO". Łącznie w działaniach brało udział 59 ratowników, którzy podali 10 prądów wody. Straty oszacowano na 70 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. 

źródło: KP PSP w Ostrzeszowie 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę