Tenisistki najlepsze w województwie!

GUKS PROSNA
2021-05-05 06:26

W dniach 01-02.05.2021 roku (sobota i niedziela) w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodziczek i Kadetek w tenisie stołowym. Zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prosna” Wieruszów, w Mistrzostwach zdobyły 6 medali, w tym: 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy.

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa Łódzkiego w kategorii młodziczek, w grze pojedynczej wywalczyła, Natalia Rabiega, pokonując w finale 3:0 zawodniczkę ULKS Moszczenica. Drugiego dnia Natalia Rabiega powtórzyła sukces, zdobywając następny złoty medal - tytuł Mistrzyni Województwa Łódzkiego, w kategorii młodziczek, w grze podwójnej.

W kategorii kadetek, złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa Łódzkiego zdobyła Julia Skwarek, pokonując w finale w grze pojedynczej zawodniczkę GUKS Gorzkowice 3:0. Julia Skwarek zdobyła także w tej samej kategorii, ale w grze mieszanej kadetów kolejny złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa Łódzkiego. W grze podwójnej kadetek Julia Skwarek wywalczyła srebrny medal.

Ponadto nasza drużyna kadetek, w składzie Julia Skwarek i Wiktoria Kozłowska zdobyły w Mistrzostwach brązowy medal.

Wielkie Gratulacje należą się naszym zawodniczkom. Gra na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają zdobyte medale i tytuły, świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu zawodniczek, ale także o ich pracowitości, ambitności, systematyczności i wytrwałości w treningu. Z zawodniczkami naszego klubu, w tych kategoriach, liczą się już wszyscy, nawet zawodniczki dużych, prężnych klubów w naszym kraju.

Nadmienić należy, że nasze zawodniczki Natalia Rabiega i Julia Skwarek będą reprezentowały Wieruszów na Mistrzostwach Polski Młodzików i Mistrzostwach Polski Kadetów w Tenisie Stołowym.

Przygotowanie oraz udział w zawodach współfinansowany jest ze środków Gminy Wieruszów „Tenis stołowy – szkolenie bez granic” oraz ze środków Powiatu Wieruszowskiego „Tenisowy drugi krok”.

GUKS „Prosna” Wieruszów dziękuje za wsparcie w organizacji wyjazdów na turnieje:

PHU WĘDLINKA – Aleksander Gajewski, Piotr Gajewski.

BRATTEX – Robert Kaniewski Sławomir Kaniewski.