Tugazeta

Tego nie czytamy!

Tydzień Zakazanych Książek
2017-09-26 11:50
Tydzień Zakazanych Książek w tym roku obchodzony w dniach 27 września – 3 października, kolejny raz jest obecny w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filii w Wieruszowie. Niewielka wystawka akcentuje wybrane tytuły, które były objęte cenzurą, wycofane ze sprzedaży, za posiadanie których groziły kary. Wolność wyboru jet obecnie naszym przywilejem, korzystajmy z tego, sięgajmy po książki dla przyjemności czytania. 
 
Dlaczego jednak zabraniano czytania „Czerwonego Kapturka”, czy „Charlie i fabryka czekolady”? Co powodowało, że tak wiele książek znalazło się na listach zakazanych przez różne kraje? 
 
Zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie, tu poznacie historię ich cenzury,   a  nawet wypożyczycie kilka z tych zakazanych. 
 
Elżbieta Żłobińska 
BP Filia w Wieruszowie

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę