Tugazeta

Technikum ze Złotą Tarczą. Kopernik obronił brązową

Ranking Perspektywy 2022
2022-01-12 13:07

12 stycznia poznaliśmy wyniki Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy". "Złotą Tarczę" przyznano Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Kolejny raz na "Brązową Tarczę" zapracowało Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Należy pamiętać, że szkoły są oceniane inaczej. 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. 

 

Wieruszowski "Staszic" w rankingu wojewódzkim zajął bardzo wysokie 4. miejsce, które jest nagrodzone "Złotą Tarczą". Szkoła w klasyfikacji ogólnopolskiej zajęła 88. lokatę. 

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. 

"Kopernik" z Wieruszowa w wojewódzkie łódzkim zajął 55. miejsce, zaś w rankingu głównym 859. Szkoła ponownie obroniła "Brązową Tarczę". 

 

 

Kępińskie Liceum im. Majora Sucharskiego w woj. wielkopolskim było na 17. pozycji, zaś w rankingu ogólnokrajowym na 210. Szkoła minimalnie otarła się o "Złotą Tarczę". Placówka ostatecznie może pochwalić się "Srebrną Tarczą". 

I LO im. Tadeusza Kościuszki z Wielunia było 22. w woj. łódzkim oraz 274 w kraju. Szkoła wywalczyła "Srebrną Tarczę".

II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu zajęło 39. miejsce w województwie oraz 506 w kraju. Szkoła ma "Brązową Tarczę". 

I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie z Ostrzeszowa w Wielkopolsce było 21., zaś w kraju 272. Szkoła także wywalczyła "Srebrną Tarczę". 

LO nr II z Kępna zajęło 84. miejsce w Wielkopolsce oraz 954. w kraju. Szkoła ma "Brązową Tarczę".

Technikum nr 1 z Kępna było na 45. miejscu w Wielkopolsce oraz ponad 500+ w kraju. 

Technikum nr 2 z Kępna uplasowało się na 76. pozycji w Wielkopolsce oraz na 500+ w kraju. 

Technikum ZS nr 1 z Wielunia było 9. w woj. łódzkim oraz 138 w kraju (Srebrna Tarcza)

Technikum im. J. Długosza z Wielunia było 17. w woj. łódzkim oraz 261 w kraju (Srebrna Tarcza)

Technikum w ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu zajęło 32. miejsce w woj. łódzkim oraz 477 w kraju (Brązowa Tarcza)

Technikum nr 1 z Ostrzeszowa w Wielkopolsce zajęło 18. miejsce, zaś w kraju 225 (Srebrna Tarcza)

Technikum nr 2 z Ostrzeszowa było na 83. miejscu w Wielkopolsce oraz 500+ w kraju

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę