Te odcinki dróg mogą zostać wyremontowane

Powiat Wieruszowski
2022-02-16 16:07

Znamy odcinki dróg, które zostaną zmodernizowane przy udziale Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowania trafią do większości gmin w naszym powiecie, za wyjątkiem Wieruszowa oraz Łubnic. 

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie otrzyma ponad 1,7 mln zł na remont drogi powiatowej na odcinku Lututów - Dymki. Cała inwestycja szacowana jest na 2,5 mln zł - oczywiscie po cenach sprzed kilkunastu miesięcy. 

Gmina Galewice ma dostać 543 tys. zł na przebudowę drogi Biadaszki - Foluszczyki. Wniosek dotyczący drogi w Jeziornej jest daleko na liście rezerwowej, raczej bez szans na finansowanie. 

Gmina Lututów  otrzyma ponad 500 tys. zł na przebudowę drogi Lututów - Kolonia Kijanice. Wartość rządowego dofinansowania wyniesie 60%. 

Gmina Czastary ma dostać wsparcie na przebudowę dorgi gminnej w Przyworach. Wartość dofinansowania to 207 tys. zł. 

Gmina Bolesławiec dostanie wsparcie na remont drogi w miejscowości Piaski (Krupka). Dofinansowanie wyniesie 466 tys. zł. 

Na liście rezerwowej, na dość odległej 23. pozycji, jest wniosek gminy Łubnice w sprawie przebudowy drogi gminnej w Kolonii Dzietrzkowice - ul. Poniatowskiego. Samorząd starał się o 463 tys. zł. Również daleko, bo na 51. pozycji listy rezerwowej jest wniosek Lututowa dotyczący remontu drogi gminnej w Dobrosławiu. Gmina liczyła na 230 tys. zł wsparcia. 

Tradycyjnie na szarym końcu jest wniosek gminy Wieruszów, który dotyczył przebudowy ul. Nadrzecznej wraz z przebudową ciągów pieszych oraz rozbudową sieci kanalizacji deszczowej. Samorząd starał się o blisko 530 tys. zł i na tych staraniach się kończy. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę