Tugazeta

Targi Pracy w Wieruszowie

Prezentowały się firmy z regionu
2022-04-12 12:43

We wtorek (12 kwietnia) w Wieruszowie odbyły się Targi Pracy organizowane przez Ochotniczy Hufiec Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery. 

W budynku hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wystawiono kilkanaście stoisk przygotowanych przez lokalne firmy oraz zakłady pracy. Swoje punkty przygotowały także OHP i MCK, Powiatowy Urząd Pracy a nawet Komenda Powiatowa Policji. 

- Targi, które organizujemy, to powrót do historii, która była - przyznaje Mieczysław Borkowski, komendant Hufca Pracy w Wieruszowie. - Targi przed pandemią odbywały się co roku. Pandemia to niestety przerwała, teraz wracamy. Targi polegają na tym, że wystawiają się pracodawcy z tego terenu dla młodzieży m.in. szkoły, ale także dla młodzieży, która na to wydarzenie może dotrzeć z zewnątrz i zapoznać się z ofertami poszczególnych zakładów. Dziś mamy 13 firm, m.in. te duże firmy meblowe i nie tylko. Te firmy wyraziły też zgodę na to, aby tutaj być. 

Jak dodaje komendant OHP, współpraca z przedsiębiorstwami w regionie jest wieloletnia i bardzo owocna. - Większość firm na tym terenie ma uczniów, z którymi są podpisane porozumienia. Ta współpraca rzeczywiście jest wieloletnia, ona opiera się też obecnie na Zespole Szkół Ponadpodstawowych, i też przez to mamy dobry kontakt. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę