Tugazeta

Sztandar OSP w Teklinowie na honorowym miejscu

Artykuł Zarządu OSP
2021-12-18 11:47

Zgodnie z wnioskiem Prezesa OSP w Teklinowie, popartym jednogłośnie przez Zarząd OSP, sztandar naszej jednostki został przeniesiony do oszklonej gabloty w Sali OSP w Teklinowie. Motywując swój wniosek na posiedzeniu Zarządu OSP Prezes druh Zbigniew Gąszczak podkreślił, że każdy sztandar jako symbol jedności danej jednostki, przemawiający do uczuć patriotycznych i obywatelskich oraz pobudzający do działania w imię dobrej sprawy strażaków ochotników, powinien być przechowywany w honorowym miejscu w Sali OSP, a nie jak dotąd w prywatnym domu. Przedstawił Zarządowi OSP w Teklinowie podstawę prawną swojego wniosku: Rozporządzenie MS z dnia 4 sierpnia 2010 roku (Dziennik Ustaw Nr 143, poz. 967). Które w paragrafie 11 tego rozporządzenia mówi: „Sztandar znajduje się na stałe w jednostce organizacyjnej, której został nadany. Przechowywany jest w miejscu zapewniającym jego ochronę przed utratą i zniszczeniem oraz jego należyte uhonorowanie”.

Wykonawcą i projektantem gabloty był Piotr Wiśniewski, który podjął się tego zadania. Pokaźną rozmiarów gablotę przywiózł na Salę OSP Pan Jarosław Dębski. Montowali gablotę na Sali Panowie: Zbigniew Gąszczak, Piotr Szlak i Szymon Marchel.

W ostatnim czasie zamontowane zostały także, automatyczne odpowietrzniki do wszystkich kaloryferów na Sali OSP, bo ciągle musieliśmy je odpowietrzać. Zakupił i zamontował nam je Pan Arkadiusz Królik, na którego zawsze OSP w Teklinowie może liczyć. Serdecznie Panu Arkowi dziękujemy.

Jako że święta i koniec roku się zbliża, to życzymy wszystkim naszym druhom, mieszkańcom i przyjaciołom zdrowia, radości, serdecznych spotkań rodzinnych i szczęśliwych wspomnień. A ponadto życzymy, by był to czas z marzeniami o które warto walczyć, z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi warto być i z nadziejami bez których trudno żyć!

Zarząd OSP w Teklinowie

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę