Tugazeta

Szkolenie zintegrowane Terytorialsów

Materiały prasowe
2022-09-20 11:43
Szkolenie zintegrowane Terytorialsów

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej dobiegło końca dwutygodniowe szkolenie zintegrowane, które każdy żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej jest zobligowany przejść raz w roku.

Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty doskonalili swoje umiejętności na terenie dostępnych obiektów wojskowych w SRO (stałym rejonie odpowiedzialności, jakim jest województwo łódzkie). Zajęcia obejmowały strzelanie z amunicji treningowej UTM na specjalnie przygotowanym przez instruktorów torze ćwiczeń: „Zależało nam na stworzeniu warunków zbliżonych do realiów pola walki. Działanie na torze odbywało się w sposób dynamiczny, co jeszcze bardziej wzmagało realizm prowadzonych ćwiczeń” – powiedział ppor. Przemysław Wawrzyniak, instruktor z 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu. Terytorialsi ćwiczyli także zasady udzielania pierwszej pomocy.

Żołnierze 92 batalionu lekkiej piechoty z Kutna szkolili się m. in. na terenie koszar 1 dywizjonu lotniczego. „Program szkolenia był bardzo rozbudowany i intensywny – żołnierze odbyli szkolenie wysokościowe z użyciem technik linowych, doskonalili pokonywanie przeszkód wodnych przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu pododdziałów. Na zakończenie szkolenia zintegrowanego szkoliliśmy się z zasad naprowadzania statków powietrznych oraz sposobów podejścia i desantu ze śmigłowca Mi-8” – podsumował szkolenie dowódca sekcji szkoleniowej 92blp ppor. Tomasz Sarnowski.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę