Sytuacja jest poważna

Informacja prasowa Urzędu Wojewódzkiego
2021-12-09 21:58

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest poważna. Rośnie liczba zachorowań, ale także osób hospitalizowanych – przekazuje Łódzki Urząd Wojewódzki.

Przybywa pacjentów w szpitalu tymczasowym. Obecnie przebywa tam 74 pacjentów.

- Jeśli chodzi o zabezpieczenie bazy łóżkowej, posiadamy cały czas bufor bezpieczeństwa. W tym momencie mamy co najmniej 15% wolnych łóżek, są również wolne respiratory. Nie ma zagrożenia jeżeli chodzi o personel medyczny i sprzęt czy miejsca w szpitalach – podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Jedynym szpitalem jednoimiennym w województwie jest obecnie szpital zakaźny im. Biegańskiego. W żadnym innym szpitalu województwa nie zostały zaprzestane inne aktywności medyczne dla pacjentów niecovidowych. Szczególną uwagą otoczone są oddziały onkologiczne, kardiologiczne, urazowe i psychiatryczne.

Wojewoda łódzki apelował także o szczepienia, ponieważ większość pacjentów covidowych w ciężkim stanie, to osoby niezaszczepione.

- Aby móc leczyć wszystkie pozostałe, istotne choroby w sposób standardowy, aby sprawować normalną opiekę nad zdrowiem mieszkańców województwa łódzkiego, potrzeba nam tych szczepień, aby nie wydawać decyzji zmieniających zwykłe oddziały szpitalne na oddziały covidowe – zaznaczył wojewoda.

Od 2 do 24 grudnia w punktach szczepień powszechnych będzie możliwość zaszczepienia się bez konieczności wcześniejszego zapisywania się, natomiast od 13 grudnia rozpocznie się proces szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę