Tugazeta

Sytuacja epidemiczna jest stabilna

Konferencja Wojewody Łódzkiego
2022-01-13 12:59

- Zarówno liczba zakażeń, jak i hospitalizacji w naszym województwie sukcesywnie spada. Nie zmienia to jednak faktu, że wariant Omikron może tę sytuację w sposób nagły i znaczący pogorszyć w nadchodzących tygodniach. Dlatego utrzymujemy dość znaczny bufor łózek covidowych w naszym regionie i będziemy cały czas z uwagą śledzić rozwój sytuacji - podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Obecnie na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione – statystki wskazują, że ok. 75 proc. osób, które ciężko przechodzą chorobę, nie skorzystały z możliwości szczepienia.

W związku z zbliżającym się wariantem Omikron każdy z nas powinien przygotować się do kolejnej fali koronawirusa, przyjmując szczepienie. Wykorzystajmy fakt, że mamy pod dostatkiem szczepionek i są one bezpłatne.

Równie istotne jest stosowanie się do zasad: dystans, dezynfekcja, maseczki. Wojewoda zaapelował do mieszkańców województwa o przyjmowanie przypominającej, trzeciej dawki szczepionki.

Obecnie w województwie jest 9 przypadków osób zakażonych wariantem Omikron. Żadna z osób zakażonych nie chorowała ciężko i nie była hospitalizowana.

Jak zaznaczył łódzki kurator oświady Waldemar Flajszer, sytuacja pandemiczna w szkołach po powrocie dzieci jest dobra i monitorowana na bieżąco. Na 2118 na ten moment 23 placówki działają w trybie hybrydowym.

W celu promowania szczepień przeciwko Covid-19 wojewoda przygotował specjalny konkurs dla szkół. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi talentami artystycznymi, przygotowując krótkie filmy, których celem będzie przekonanie społeczeństwa do szczepień.

Do wygrania będą zestawy sprzętu sportowego: bieżnie, orbitreki, wioślarze, rowery stacjonarne, piłki i maty do ćwiczeń. Szczegóły konkursu i pełen regulamin przedstawimy już wkrótce.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę