Święto Chrztu Polski w Pieczyskach

Relacja nadesłana do redakcji
2022-04-15 11:26

2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chcąc uczcić to ważne wydarzenie w Szkole Podstawowej w Pieczyskach, w dniu 13 kwietnia 2022 r. odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy przyjęcia przez nasz kraj chrztu. Święto rozpoczęła projekcja krótkiego filmu dotyczącego początków państwa polskiego, legend oraz przyczyn i skutków przyjęcia chrztu dla Polski.

Następnie uczniowie klasy siódmej przedstawili rys historyczny  i wiersze , które miały przybliżyć okoliczności przyjęcia chrztu przez Mieszka I w 966 roku oraz podkreślić znaczenie tego faktu dla rozwoju  polskiej cywilizacji. Na zakończenie uroczystości została wykonana pieśń „Bogurodzica” przez uczennicę klasy siódmej, która była naszym pierwszym  narodowym hymnem.

Była to ciekawa lekcja historii dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Pieczyskach, podczas której podkreślono wartości patriotyczne i powrót do korzeni chrześcijaństwa państwa polskiego.

 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę