Święto Babci i Dziadka

GALEWICE
2018-02-02 08:42
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych ukochanych Babć i Dziadków. W Przedszkolu w Galewicach to ważne święto jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez przedszkolnych.
 
Nasze przedszkole obchodziło to wspaniałe święto pełne wzruszeń, łez, uśmiechu i radości w sobotę 27 stycznia. Uroczystość odbyła się o godz. 9.00. Z tej okazji do sali OSP w Galewicach zawitało blisko 200 babć i dziadków. Pani dyrektor Beata Wesołowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, przywitała też naszych wychowanków oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy – Mariana Wojcieszaka, Przewodniczącego Rady Gminy – Jerzego Karsznie, Skarbnika Gminy Galewice – Annę Kaczmarek, Dyrektora GOK – Irenę Janiaczyk, Kierownik GOPS w Galewicach - Beatę Janiaczyk oraz radnego powiatu wieruszowskiego - Piotra Kowalczyka.
 
W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprezentowały program artystyczny. Dzieci w podzięce za miłość, cierpliwość, dobroć i serdeczną troskę recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki dla dziadków. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Niejedna babcia i dziadek uronili łezkę wzruszenia podziwiając występ swej wnuczki czy wnuka.   
 
Słowa podziękowania za codzienny trud wkładany w wychowanie wnucząt i życzenia długich lat w zdrowiu i poczuciu spełnienia skierowali do babć i dziadków pani dyrektor Beata Wesołowska oraz zaproszeni goście. Na koniec dzieci obdarowały ukochanych dziadków i babcie własnoręcznie wykonanymi prezentami.
 
Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez panie kucharki, rodziców i pracowników przedszkola. Wszystkich wyjątkowych gości i dzieci zabawiał animator Klaun Mateusz z „Akademii twórczej zabawy A-ku-ku” z Kluczborka.-. Dzieci i dziadkowie wspaniale się bawili i miło spędzili czas na zabawie.. Wszystkie przedszkolaki przebrane były w wybrane przez siebie stroje karnawałowe. Można było spotkać księżniczki, biedronki, motylki, krokodyle, policjantów, strażaków i wiele innych postaci bajkowych.
 
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb.
 
27 stycznia po balu karnawałowym dla Dzieci i Dziadków odbył się  bal przedszkolny – bal przebierańców - organizowany przez Radę Rodziców. To już 10 lat!! Wszyscy goście wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru wcielając się w różne role i postacie. Uczestnicy tegorocznego balu bawili się przy muzyce zespołu „Teraz My” z Wielunia.
 
A.Winkowska
 
Wszystkie zdjęcia dostępne pod linkami: 1 2 3 ( fot. - Marzena Dąbrowska)

Skrót filmowy dostępny pod linkami: 1 2 3

 
 
 
Podziękowanie
 
Składam serdeczne podziękowanie wszystkim tym Rodzicom
za trud włożony w przygotowanie uroczystości
„Balu karnawałowego dla dzieci i Dziadków” oraz
ogromne zaangażowanie w prace organizacyjne Balu Rodzicielskiego. 
 
Podziękowania składam:
Wszystkim pracownikom przedszkola
 
Rodzicom:
Pani:
1.Iwonie Mleczko
2. Magdalenie Polowy
3.Dominice Jany
4.Kamili Kubackiej
5.Annie Wałdon
6.Agnieszce Parys
7.Beacie Mrowińskiej
8.Magdalenie Mituła
9.Monice Gruszka
10. Joannie  Dziedzic
11.Natali Tomala
12.Patrycji Hanuszkiewicz
13.Ewelinie Duś
14.Agnieszce Grygier
14.Agnieszce Misiek
15.Agnieszce Wysota
16.Agnieszce Cegiełka
17.Justynie Kacyna
18.Paulinie Głowacz
19.Magdalenie Góralskiej
20.Bernadecie Gaj
21.Aleksandrze Lenart
22.Elżbiecie Kościańskiej
23. Annie  Cicheckiej
24.Danucie Cegiełka
25. Anecie Psipsińskiej
25.Annie Trała
 
Panom:
1.Łukaszowi Mleczko
2.Grzegorzowi Grygier
3.Sylwestrowi Misiek
4.Tomaszowi Wysota
5.Andrzejowi Olszowiak
6.Piotrowi Kołodziej
6. Krzysztofowi  Cicheckiemu
7. Łukaszowi Kubackiemu
8.Rafałowi Stolarek
9.Michałowi Brożyna
10.Waldemarowi Ostrycharz
 
Pani Marzenie Dąbrowskiej za wykonanie zdjęć i Piotrowi Kołodziej za nagrania filmowe. 
 
Instytucjom, które wsparły nasze przedsięwzięcia :
Rozlewni gazu "GAL-GAZ-Galewice
Urzędowi Gminy Galewice
Kołu Gospodyń w Ostrówku
GOK w Galewicach
OSP Galewice i Osp Niwiska
 
Kucharce -Pani Mari Bystrek za to ,że 10 lat jest z nami ; za pyszne dania i niespodziankę dla dzieci( czekoladową fontannę), mamie Julka pani Agnieszce za cudowne deserki ; rodzicom za upieczone ciasta oraz dostarczenie artykułów spożywczych, zespołowi " Teraz My” za wspaniałą oprawę muzyczną , a Wam kochani Goście  za  znakomitą zabawę do białego rana.
 
Beata Wesołowska - dyrektor Gminnego Przedszkola w Galewicach

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę