Tugazeta

Świadkowie Jehowy wznawiają spotkania na żywo

Informacja prasowa
2022-04-01 10:22

1 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach spotkań w formie wideokonferencji, zbory Świadków Jehowy w Polsce i na świecie wznawiają zebrania z osobistym udziałem obecnych. Wyjątkiem będą miejsca, w których nie pozwolą na to ograniczenia władz lokalnych.

Przez ostatnie dwa lata miejsca zebrań Świadków Jehowy na całym świecie pozostawały zamknięte z powodu pandemii i ryzyka związanego z osobistym udziałem obecnych. Świadkowie Jehowy w Polsce również zawiesili publiczną działalność 14 marca 2020 roku. Od tego czasu kontynuują ją poprzez listy czy rozmowy telefoniczne, organizując także dwa razy w tygodniu spotkania w trybie wideokonferencji. Średnia frekwencja na tych zebraniach przekraczała w Polsce 127 000 osób tygodniowo, mimo że w ponad 1270 zborów jest około 113 000 Świadków Jehowy. 

„Zorganizowanie i korzystanie z naszych zebrań w trybie wideokonferencji było sporym wyzwaniem, dlatego bardzo nas cieszy, że tak wiele osób w naszej okolicy dołącza do tych wirtualnych spotkań. Jak sami mówią, daje im to pokrzepienie i nadzieję. Z niecierpliwością czekamy na osobiste spotkanie z tymi osobami, które znamy jedynie z naszych wirtualnych zebrań” — powiedział Artur Owczarek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. Dalej kontynuuje: 

„To wielka radość dla wszystkich Świadków Jehowy. Wszyscy dostrzegamy, że chociaż korzystamy z technologii, która nas zbliża, to nic nie zastąpi osobistego kontaktu. Czekaliśmy z utęsknieniem na ten moment ponad dwa lata”.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom takich spotkań, do wszystkich zborów w Polsce zostały wysłane wytyczne dotyczące prowadzenia zebrań w formie „hybrydowej”. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wiele Sal Królestwa Świadków Jehowy zostało wyposażonych w technologię niezbędną do prowadzenia zebrań, które umożliwiają uczestnictwo zarówno osobom obecnym na miejscu, jak i uczestnikom zdalnym, którzy również będą mogli uczestniczyć w dyskusji. W październiku i listopadzie w różnych krajach na całym świecie przeprowadzono program pilotażowy, aby ocenić, jak można to zrobić najskuteczniej. Wnioski wyciągnięte z tych pilotażowych zebrań pomogły w opracowaniu planu ponownego otwarcia wszystkich Sal Królestwa wszędzie tam, gdzie pozwalają na to przepisy.

Na razie Świadkowie Jehowy nie planują wznowienia publicznej działalności kaznodziejskiej, choć jej alternatywne formy trwają nadal. Od początku pandemii do listopada 2021 roku w samej tylko Polsce Świadkowie Jehowy poświęcili niemal 18 000 000 godzin na prowadzenie zdalnych kursów biblijnych, rozmów telefonicznych czy pisanie zachęcających listów do osób ze swojego otoczenia. W tym okresie w skali ogólnoświatowej wydali Pismo Święte w 77 nowych językach i zorganizowali dwa ogólnoświatowe wirtualne kongresy w ponad 500 językach!

„Ostatnie dwa lata nie były dla nas okresem bezczynności” — mówi Artur Owczarek, lokalny rzecznik. „Nasi współwyznawcy byli bardzo zajęci, pomagając sobie nawzajem, oraz ludziom wokół siebie w okresie, który był dla wszystkich wyzwaniem. W ten sposób starali się pokazać chrześcijańską miłość i jedność w działaniu”.

Powrót do zebrań z osobistym udziałem obecnych poprzedza dwa wydarzenia, które odbędą się we wszystkich zborach Świadków Jehowy na całym świecie, w tym także w Polsce. Pierwsze z nich to specjalny wykład zaplanowany w większości zborów na 10 kwietnia 2022 roku i zatytułowany „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?”. Drugim będzie coroczna uroczystość upamiętniająca śmierć Jezusa Chrystusa. Odbędzie się ona 15 kwietnia 2022 roku, dokładnie w tym samym dniu, w którym oddał on swoje życie w ofierze 1989 lat temu. Oba te spotkania odbędą się w miejscowych Salach Królestwa z udziałem mówców na żywo. Wszyscy goście są mile widziani; w żadnym z tym miejsc nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Więcej informacji o najbliższym miejscu zebrań Świadków Jehowy można znaleźć w serwisie jw.org.

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą około 113 000 wyznawców.

źródło: informacja prasowa nadesłana do redakcji 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę