Tugazeta

Strażacy z Podzamcza na wewnętrznym szkoleniu

Wieruszów - Podzamcze
2022-01-18 14:28

8 stycznia w jednostce OSP Podzamcze odbyły się szkolenia z zakresu pożarów wewnętrznych. Tematyką ćwiczeń były działania przy dużym zadymieniu pomieszczeń. 

Po dojeździe na miejsce zastęp miał za zadanie rozpoznać sytuacje panującą na miejscu oraz podjąć odpowiednie działania mające na celu wejście do strefy zadymionej oraz przeszukanie pomieszczeń i ewakuacje osoby poszkodowanej lub materiałów zagrażających życiu ratowników w bezpieczne miejsce. Dodatkowo na ćwiczeniach mocno zwracaliśmy uwagę na przekazywanie korespondencji radiowej między rotami a dowódcą oraz dowódcą a stanowiskiem kierowania. 

Spotkanie było również okazją do zapoznania kandydatów na członków OSP ze sprzętem ratowniczym, pojazdami i środkami ochrony indywidualnej.

źródło: OSP Podzamcze w Wieruszowie 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę