Tugazeta

Strażacy odnotowali 706 zdarzeń

Doroczna narada w KP PSP w Wieruszowie
2018-01-29 14:39
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odbyła się narada roczna podczas której podsumowano 2017 r. W analizowanym okresie odnotowano łącznie 706 zdarzeń, z czego 149 stanowiły pożary, 534 miejscowe zagrożenia oraz 33 fałszywe alarmy. 
 
Jak wynika z podsumowania PSP, najbardziej aktywną w minionym roku jednostką pod względem dysponowania do wyjazdów była Ochotnicza Straż Pożarna z Wieruszowa. Ochotnicy wyjeżdżali 72 razy. Na drugim miejscu (51 wyjazdów) były Walichnowy i tuż za nimi Sokolniki (50). Do pomocy zawodowym strażakom bardzo często byli wzywani również strażacy z OSP Galewice (47), Bolesławiec (46), Lututów (39), Łubnice (39), Czastary (34) i Wyszanów (33). 
 
Wśród jednostek niebędących w KSRG, ale bardzo aktywnych bojowo, znalazły się: Podzamcze (30 wyjazdów), Chojny (23) oraz Węglewice (19). 
 
Porównując 2017 do 2016 r. nastąpił wzrost o 140 zdarzeń. W ostatnich miesiącach w powiecie wieruszowskim występowały silne wiatry, które powodowały zniszczenia głównie budynków gospodarczych, poszyć dachowych oraz szkody w drzewostanie. Dorocznej naradzie przewodniczył komendant st. bryg. Waldemar Kopacki. W spotkaniu wziął udział zastępca komendanta wojewódzkiego bryg. Grzegorz Janowski. 
 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę