Straż wyjechała do łabędzia

WIERUSZÓW
2021-12-27 14:33

W poniedziałkowy poranek KP PSP w Wieruszowie otrzymała zgłoszenie o konieczności pomocy łabędziowi, który mógł przymarznąć do lodu na rzece. Przy okazji tego zdarzenia, strażacy przekazują wytyczne, jak zachować się w podobnej sytuacji.

- Mieliśmy interwencję związaną z uwolnieniem łabędzia teoretycznie, dlatego że tak naprawdę te łabędzie same odeszły sobie z tego miejsca - relacjonuje bryg. Dariusz Górecki z KP PSP w Wieruszowie. - Generalnie zasady są takie, że jeżeli mamy zgłoszenie dotyczące takiej sprawy, a zdarza się to dość często zimą, do -15 stopni Celsjusza nie podejmuje się żadnych działań. Jeśli temperatura jest niższa, dopuszcza się zadysponowanie zastępu w celu wzrokowego sprawdzenia kondycji tego łabędzia. Niedopuszczalne jest jego straszenie. Lód, który znajduje się wokół ptaka, może być bardzo cienki. Przymarznięte pióra do tafli lodowej również nie stanowią podstawy do interwencji, chyba że ten ptak sam podejmuje próby uwolnienia, a są one nieskuteczne. Wówczas strażacy przystępują do działania. 

Pamiętajmy, aby nigdy samemu nie podejmować próby wchodzenia na lód. Takie wejście może zakończyć się ludzką tragedią! 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę