Tugazeta

Straż i policja o wypadku w Siemianicach

Zginął 21-letni mężczyzna
2022-01-12 10:22

KP PSP z Kępna podaje bliższe szczegóły tragicznego wypadku w Siemianicach, w którym zginął 21-letni mieszkaniec Wieruszowa.

W środę (12.01) około godziny 5.50 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr DK11 w miejscowości Siemianice. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Siemianice, OSP Łęka Opatowska, OSP Opatów oraz JRG Kępno.

- Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Twardów (powiat jarocimski), która wracała z serwisu pojazdu pożarniczego i jako pierwsza przystąpiła do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadku - relacjonuje kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy KP PSP w Kępnie. - W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagały 2 osoby: 21 letni mężczyzna podróżujący pojazdem marki audi, który ze względu na brak oznak życiowych został ewakuowany z pojazdu. Druga poszkodowaną osobą był 12-letni chłopiec podróżujący pojazdem marki renault, który uskarżał się na ból biodra. Na potrzeby działań zablokowano ruch na drodze w obu kierunkach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ewakuacji i wdrożeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby znajdującej się w stanie zagrożenia życia, jednocześnie wykonano dostęp przy pomocy narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego chłopca, któremu następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pomimo podjętych działań ratowniczych  stwierdzono zgon u kierowcy pojazdu marki audi. Pozostałe dziania strażaków polegały na odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Okoliczności zdarzenia bada KPP w Kępnie. Jak wstępnie informował sierż. Rafał Stramowski, kierujący 21-letni mieszkaniec Wieruszowa, podróżujący audi, z niewiadomych do tej chwili przyczyn, znalazł się na lewym pasie i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka samochód marki renault, którym kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Łęka Opatowska, która podróżowała z dwójką dzieci w wieku 12 i 13 lat. Następnie w samochód renault uderzył volkswagen golf, którym podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 37 i 30 lat. W wyniku czołowego zdarzenia 21-latek z Wieruszowa, pomimo natychmiast podjętej reanimacji przez świadków a następnie przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego, niestety zmarł na miejscu.

/fot. KP PSP w Kępnie oraz KPP w Kępnie/

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę