Tugazeta

Starostwo zapłaciło ponad 40 tys. zł kary

WIERUSZÓW
2022-01-03 12:59

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie musiało zapłacić karę w wysokości 41 500 zł. To efekt decyzji nałożonej przez Wojewodę Łódzkiego. 

- Wojewoda Łódzki nałożył na Starostę Wieruszowskiego karę finansową w kwocie 41.500,00 zł za wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę Nr 396/2018 z dnia 10.10.2018 r. z naruszeniem terminu, określonego w art. 35 ust. 6 ustawy prawo budowlane (w przypadku gdy organ administracji architektoniczno-budowlanej nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji organ wyższego stopnia wymierza temu organowi, w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie, karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki. Wpływy z kar stanowią dochód budżetu państwa). Decyzję wydano została  z 83 dniowym opóźnieniem (83 dni x 500 zł = 41.500 zł) - przekazał nam Oddział Prasowy z Urzędu Wojewódzkiego. 

Wicestarosta wieruszowski Stefan Pietras podczas rozmowy telefonicznej przekazał nam, że sprawa nie jest jednoznaczna, bowiem dokumenty długo "przeleżały" także w innej instytucji. Starostwo karę zapłaciło, ale jednocześnie odwołuje się od tej decyzji w sądzie. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę