Starosta Andrzej Szymanek odchodzi

WIERUSZÓW
2021-11-25 13:28

Po wielu latach pracy Andrzej Szymanek żegna się z funkcją starosty wieruszowskiego. Jego oficjalne pożegnanie i przejście na emeryturę zaplanowano za kilka tygodni. 

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, największe szanse na objęcie roli starosty ma Stefan Pietras, obecny wicestarosta wieruszowski a wcześniej wieloletni sekretarz powiatu i wójt gminy Bolesławiec.

Kto zaś zajmie miejsce wicestarosty? Na to stanowisko prawdopodobnie zostanie wskazany Marek Kanicki, który od niedawna pełni funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. Marek Kanicki był już w swojej zawodowej karierze wicestarostą sieradzkim. Obecnie obok zarządzania drogami powiatowymi w Wieruszowie, pełni funkcję cżłonka prezydium PSL województwa łódzkiego.

Marek Kanicki reprezentował PSL m.in. podczas powiatowych obchodów Święta Niepodległości 


Starosta Andrzej Szymanek prawdopodobnie nie żegna się z powiatem na dobre, ponieważ może zachować mandat radnego. Gdyby zdedycował się na zrzeczenie, jego miejsce może zająć Bożena Brząkała z Kolonii Bolesławiec - Chróścin, która miała trzeci wynik na liście komitetu wyborczego PSL.  W wyborach w 2018 r. Andrzej Szymanek otrzymał 529 głosów, Ryszard Starek 407, a Bożena Brząkała 271. Starek obecnie pełni funkcję radnego powiatu. 

Obecnie  Zarządu Powiatu tworzą: Andrzej Szymanek (starosta), Stefan Pietras (wicestarosta), Adam Musiała (członek) oraz Piotr Kowalczyk (członek)

Andrzej Szymanek pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Urodził sie w 1955r. - mieszka w Czastarach. Żona - Marianna, troje dzieci: Anna, Kamila, Przemysław. Posiada wykształcenie wyższe - jest absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w 1980 roku. W trakcie pracy zawodowej podwyższał swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych: w 1990 roku w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie w zakresie ekonomiki rolnictwa, polityki agrarnej i finansów, w 2000 roku w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi w zakresie administracji samorządowej oraz w 2002 roku na Politechnice Łódzkiej w zakresie ochrony środowiska.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobył pracując jako specjalista w Stacji Hodowli Roślin w Uszycach (woj. opolskie) oraz kierując przez okres 5 lat Spółdzielnią Kółek Rolniczych w Łubnicach. Kolejne ponad 12 lat pracował w bankowości spółdzielczej jako dyrektor a następnie prezes Banku Spółdzielczego w Czastarach. Uczestniczył w tworzeniu Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A. oraz był współtwórcą Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Radny Rady Powiatu Wieruszowskiego I,II,III,IV,V,VI kadencji. W latach 1999 - 2002 wicestarosta powiatu wieruszowskiego; aktualnie - starosta wieruszowski. Członek Zarządu i jeden z założycieli Towarzystwa Przyjaciół Czastar oraz Stowarzyszenia Agroturystycznego "Ziemi Wieruszowskiej". Członek wspierający OSP RP w Czastarach. Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wieruszowie. Prezes Lokalnej Grupy Działania LGD "Między Prosną a Wartą".

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę