Tugazeta

Sprawca zdarzenia zatrzymany w Walichnowach

Wieluń - Walichnowy
2022-03-09 12:34

O tym, że kary za łamanie przepisów ruchu drogowego są naprawdę surowe przekonał się 32-latek, który był sprawcą zdarzenia drogowego. Ponadto mężczyzna wsiadł za kierownicę daci pomimo braku prawa jazdy.

7 marca o 18.35 mundurowi z wieluńskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w Wieluniu na ul. Traugutta doszło do zdarzenia drogowego. - Jak ustalili policjanci, kierujący dacią logan spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca nie zachował należytej ostrożności podczas omijania wysepki drogowej  i uszkodził znajdujące się tam znaki drogowe. Według przekazanych informacji kierowca odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Wrocławia - relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. - Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Wskazany pojazd  mundurowi namierzyli w miejscowości Walichnowy, tam też zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 32-latek, a pojazd miał uszkodzony przód. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym  ukarany został mandatem karnym w wysokości 2 tys zł. 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawa kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień zostanie skierowana do sądu.

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 roku każda taka ujawniona sytuacja kierowana jest pod ocenę sądu. Znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości 1500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30 tys. zł. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę