Tugazeta

Sportowcy z kolejnymi sukcesami

Gmina Sokolniki
2017-09-20 12:05
W rozegranych w dniach 16 17 września w Łodzi Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (13-14 lat) w Biegu na Orientację, reprezentujący gminę Sokolniki Sandra Strózik („Junior” Ochędzyn), Patrycja Krzyżostanek („Grom” Sokolniki) i Klaudia Mikołajczyk („Junior” Ochędzyn), zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym.
 
Do pokonania miały łącznie ok. 17 km i odnalezienia 13 punktów kontrolnych. Po pierwszej zmianie, na której biegła Sandra, zajmowały 5-te miejsce, na drugiej zmianie, Patrycja dobiegła do strefy zmian jako czwarta. Gdy na trasę ruszyła Klaudia, emocje były ogromne bowiem przed nią biegła silna ekipa z Warszawy. Wreszcie ukazały się na dobiegu do mety obydwie zawodniczki. Siłę ducha i walki pokazała Klaudia, kończąc sztafetę jako trzecia, z 6 sekundami nad warszawiankami. W biegu klasycznym (3,5 km i 12 PK) Klaudia zajęła 5 miejsce, tracąc do medalu 18 sekund.
 
Na uwagę zasługuje jeszcze wynik Marcela Małeckiego, który w silnej grupie 40 zawodników zajął 10 miejsce jako najmłodszy, niespełna trzynastolatek. W klasyfikacji drużynowej UKS “Grom” Sokolniki zajął 5 miejsce, a MUKS “Junior’ z Ochędzyna 7 miejsce. Wszyscy pozostali zawodnicy zdobyli kolejne ważne doświadczenia sportowe i dobrze reprezentowali swoją gminę.
 
Wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej Gminy Sokolniki.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę