Sołtysi dostaną 500+ od gminy

WIERUSZÓW
2021-12-30 06:56

Rada Miejska w Wieruszowie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości i zasad przyznawania diet sołtysom. 

Sołtysom sołectw Gminy Wieruszów, w związku z pełnioną funkcją i wypełnianiem obowiązków określonych w statutach poszczególnych sołectw, ustala się zryczałtowaną dietę miesięczną w wysokości 500 złotych.

Dieta podlegać będzie zwiększeniu o 50 zł za każdą obecność na sesji Rady Miejskiej w Wieruszowie i spotkaniu organizowanym przez burmistrza Wieruszowa w danym miesiącu.

W przypadku łączenia funkcji radnego Rady Miejskiej w Wieruszowie z funkcją sołtysa, zwiększenie diety za udział w sesji nie będzie przysługiwać. 

Nowe stawki diet dla sołtysów spowodują wzrost wydatków z budżetu gminy o kwotę 33 600 zł i po zmianie wynosić będą kwotę 100 800 zł. Wzrost wydatków został zaplanowany w budżecie na 2022 rok i zostanie pokryty z dochodów własnych gminy. Do tej pory sołtysi otrzymywali po 400 zł diety bez gratyfikacji za udział w sesjach czy spotkaniach z burmistrzem.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę