Tugazeta

Ślubowali wiernie służyć NARODOWI

ŁÓDZKIE
2022-01-11 15:01

Aż 144 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy policji złożyło dziś ślubowanie. Uroczystość, zorganizowaną na terenie Oddziału Prewencji Policji przy ul. Pienistej w Łodzi, połączono z przekazaniem przez członka Zarządu Województwa Łódzkiego Roberta Baryłę quadów dla policji naszego województwa.   

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją RP porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…) – te słowa powtórzyło 144 nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. W szeregach formacji powitał ich komendant wojewódzki policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. – Zdecydowaliście o wstąpieniu w szeregi policji, żeby realizować misję, jaką jest służba na rzecz drugiego człowieka – mówił komendant. – Gratuluję Wam tego wyboru. Założenie munduru to wielka odpowiedzialność. Życzę Wam, abyście w naszej „niebieskiej rodzinie” znaleźli swoje miejsce.

Nowi policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w jednostkach naszego garnizonu.

W tym niezwykle ważnym dla policjantów wydarzeniu uczestniczył członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła. – Dziękuję Wam za ten wybór – mówił do nowych funkcjonariuszy. – Służba drugiemu człowiekowi to bardzo trudna praca. Zawsze tam, gdzie pojawia się niebezpieczeństwo, zagrożenie życia, mienia, gdzie dochodzi do kradzieży, rozbojów, włamań, wypadków drogowych, Wy meldujecie się tam jako pierwsi. To, że narażacie przy tym własne życie, zasługuje na najwyższy szacunek.

Po ślubowaniu Robert Baryła przekazał, w imieniu marszałka województwa, kluczyki do dwóch quadów – prezentu dla łódzkiej policji. Pojazdy - jak przekazali nam funkcjonariusze - będą służyć do działań poszukiwawczych, m.in. osób zaginionych, ale także do szkoleń z zakresu „zielonej taktyki”, którą stosuje się w terenach zielonych, leśnych. – Będzie to bardzo ważny element ratowania ludzkiego życia – powiedział komendant wojewódzki policji.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi,

fot. S. Sołtyszewski 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę