Tugazeta

Siłą Mirkowa są strażacy

OSP podsumowała 2017 r.
2018-01-21 10:35
Ochotnicza Straż Pożarna w Mirkowie podsumowała działania realizowane w 2017 r. Zarząd na czele z prezes Anną Cichosz otrzymał absolutorium. 
 
Ostatni rok był czasem intensywnej działalności. Młodzi druhowie już na jego początku zajęli czołowe miejsca w turnieju tenisa stołowego. Dziewczęta na powiatowych rozgrywkach w Walichnowach wywalczyły I miejsce. Jednostka w marcu przeprowadziła wewnętrzne rozgrywki w tenisa a później Dzień Kobiet, przy współpracy z sołtysem oraz Radą Sołecką. Druhowie pierwszy raz podjęli wartę przy grobie pańskim w kaplicy w Mirkowie. Z kolei w maju rozpoczęły się kolejne prace remontowe. Później świętowano Dzień Strażaka, brano udział w turnieju piłkarskim. Sukcesem zakończyły się dla OSP w Mirkowie gminne zawody pożarnicze. Dziewczęta z MDP stanęły na pierwszym miejscu podium a chłopcy na drugim. Strażacy z Mirkowa zaprosili w wakacje na kolejny turniej piłki nożnej. 
 
Druhowie, przy aprobacie mieszkańców, realizowali dalszy remont sali: ocieplono i pomalowano ścianę od strony południowej, zostały zamontowane nowe opierzenia i rynny. Zarząd dziękował firmie realizującej prace oraz mieszkańcom za zaufanie i wsparcie planów. - Bez waszej pomocy, a czasami dobrego słowa, nie dałoby się postawić jednostki na tak wysokim poziomie w wyposażeniu, jak również nie przeprowadzono by remontu – powiedziała prezes Anna Cichosz. - Gorące podziękowania należą się także wszystkim członkom Kółka Rolniczego, którzy dopomogli finansowo w tym celu, ponieważ zwiększyły się koszty remontu a pieniędzy z funduszu zabrakło. 
 
W sprawozdaniu podkreślano, że w głowach na długo pozostanie dzień 9 września, kiedy dziewczęta z MDP zajęły drugie miejsce a chłopcy pierwsze na zawodach powiatowych i tym samym zapewnili sobie start w zawodach wojewódzkich. - Droga młodzieży, to wy pokazaliście, że taka mała miejscowości i jednostka typu M unosi się na wyżynach – cieszyła się prezes Cichosz. - Szacunek i ukłony oraz wielkie brawa dla was. 
 
W 2018 r. OSP w Mirkowie zamierza dalej remontować swoją siedzibę. Podczas walnego zebrania wręczono medale zasłużonym strażakom. W ceremonii udział wzięli prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Janusz Pietrzak, prezes Oddziału Miejsko – Gminnego Mariusz Roczew, prezes OSP w Mirkowie oraz burmistrz Rafał Przybył. 
 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę