Tugazeta

Sieradzka para patrolowa w TV

Kolejna zapowiedź serialu z udziałem policjantów
2022-03-16 10:56

St. post. Żaneta Dulska i st. sierż. Andrzej Bil na co dzień pełnią służbę w ogniwie patrolowym sieradzkiej komendy. Jako jedna z czterech par patrolowych w Polsce zostali wybrani do udziału w projekcie telewizyjnym „Policjanci z sąsiedztwa”. To pierwszy tak prawdziwy dokumentalny serial o polskiej policji. Pokazuje jak wygląda codzienna praca policjantów, autentyczne interwencje, prawdziwi ludzie, prawdziwe problemy. Premiera serialu już 24 marca 2022 roku o 21.50 w telewizji Wirtualna Polska! Zachęcamy do oglądania!

St. post. Żaneta Dulska ma 25 lat i od 2 lat nosi policyjny mundur, natomiast 34-letni st. sierż. Andrzej Bil w szeregi formacji policyjnej wstąpił 6 lat temu. Od początku służby związani z ogniwem patrolowo – interwencyjnym sieradzkiej komendy. Tworzą zgraną „parę patrolową” i jak sami mówią o sobie – rozumieją się bez słów. Postanowili spróbować swoich sił na planie filmowym, biorąc udział w castingu do projektu dokumentalnego „Policjanci z sąsiedztwa”. Realizowany jest on przez  firmę Constantin Entertainment Polska w porozumieniu z Komendą Główną Policji na zlecenie telewizji Wirtualna Polska.Sieradzcy policjanci zostali wysoko ocenieni przez producentów programu i jako jedna z czterech par patrolowych w Polsce zostali wybrani do udziału w filmie. Pierwsze nagrania ruszyły w listopadzie 2021 roku. Kamery towarzyszyły funkcjonariuszom w trakcie służby, pokazywały autentyczne sytuacje, dylematy, trudności związane z ich pracą. Policjanci nie są anonimowi, a interwencje i zdazrenia nie są wyreżyserowane.

Serial „Policjanci z sąsiedztwa”  pokazuje, że za mundurem zawsze kryje się człowiek — posiadający własne pasje, emocje, poczucie humoru i problemy. Polska Policja to tysiące zaangażowanych w swoją pracę, ciekawych i oddanych sprawie ludzi. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć policjantów,  którzy są  blisko ludzi i małych społeczności. Policja w mniejszych miastach i miejscowościach jest ważnym elementem ich codzienności, a pomoc nawet w najbardziej błahych problemach sprawia, że mieszkańcy mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji Sieradzu podziękowania dla st. post. Żanety Dulskiej i st. sierż. Andrzeja Bila złożył Dyrektor  Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji insp. dr Mariusz Ciarka.

Premiera serialu już 24 marca 2022 roku o 21.50 w telewizji Wirtualna Polska! Zachęcamy do oglądania!

A już dziś można zobaczyć zwiastun serialu! Zapraszamy!

źródło: asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka / KPP w Sieradzu 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę