Tugazeta

Seniorzy z Sokolnik na grzybobraniu

Gmina Sokolniki
2022-09-20 11:38
Seniorzy z Sokolnik na grzybobraniu

Grzybobranie to jedna z bardziej popularnych form spędzania wolnych chwil. Przemierzanie lasów w poszukiwaniu pachnących i smacznych grzybów szczególnie upodobali sobie seniorzy.

19 września 2022 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy z Wójtem Gminy Sokolniki zorganizował miejscowym seniorom wyjazd do Nadleśnictwa Przedborów na grzybobranie połączone ze wspólną integracją.

Zanim seniorzy wybrali się przemierzać las Pan Piotr Janek specjalista do spraw zagospodarowania lasu zapoznał seniorów z wiedzą o grzybach. Po długim leśnym spacerze zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasek włącznie. Nie zabrakło kontaktu poezją, która dodaje człowiekowi pogody ducha w najtrudniejszych chwilach. Przepiękne wiersze autorstwa pani Janiny Owczarek, które czytała sama autorka dodały niesamowitego uroku spotkaniu przy ognisku.

Opiekę nad grupą zbieraczy sprawował sam Pan Piotr Janek oraz kierownik GOPS Ewa Szandała i pracownik socjalny Anna Rybczyńska dzięki czemu seniorzy wycieczkę odbyli z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
 

Wycieczka bardzo się udała, seniorzy jednogłośnie przyznają, że takie wspólne spotkania integrują, a przede wszystkim pozwalają na przebywaniu na świeżym powietrzu.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę