Tugazeta

Ruszyła rozbudowa szkoły w Czastarach

Będzie m.in. stołówka oraz nowa świetlica
2021-11-24 15:03

Rozpoczęły się prace budowlane polegające na rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach. Pierwszy ciężki sprzęt jest już na terenie placu budowy. Obecnie prowadzone są niezbędne prace przygotowawcze do realizacji inwestycji, która ma zakończyć się  z końcem 2022 r.

Zaprojektowany obiekt jest obiektem dwukondygnacyjnym. W poziomie przyziemia zlokalizowano stołówkę, obok niej kuchnię z pełną paletą magazynów. W poziomie I piętra zlokalizowano część świetlicową, wyposażoną w niezbędne pomieszczenia higieniczno – sanitarne. Osobom niepełnosprawnym umożliwiono korzystanie z tej kondygnacji poprzez zamontowanie w klatce schodowej platformy dla wózków inwalidzkich. Zaprojektowany budynek ma długość 18,995 m, szerokość 16,94 m oraz wysokość w kalenicy 11,55 m. Budynek połączono z istniejącym kompleksem zabudowań szkoły poprzez wybudowanie wzdłuż istniejącej sali sportowej parterowego łącznika, który łączy powierzchnie komunikacyjne w istniejących budynkach szkoły ze stołówką. W łączniku zaprojektowano dodatkowo węzły sanitarne damski i męski, wc dla osób niepełnosprawnych, magazyn sprzętu sportowego ora pomieszczenie porządkowe.

Przypominamy, że wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma: KARCZBUD KARCZEWSKI MARIUSZ, ul. Fabryczna 2E/5B, 98-300 Wieluń. Koszt zadania to 2.860.000,00 zł z czego 1.400.000, zł zostało pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę