Tugazeta

Rozmowa o Happy Kids

O rodzicielstwie zastępczym i nie tylko...
2020-04-22 15:22

O rodzicielstwie zastępczym, akcjach "Happy Bus" i "Help Bus" oraz pomocy dla Wojtka z Galewic rozmawiamy z prezesem fundacji "Happy Kids", Aleksandrem Kartasińskim.

O fundacji w pigułce: 

Z miłości do dzieci, Fundacja HAPPY KIDS, od 19 lat, pomaga potrzebującym dzieciom. Otaczamy opieką osierocone maluchy oraz dzieci, które nie mogą wychowywać się w domach rodziców biologicznych. Tworzymy dla nich Rodzinne Domy Dziecka. Rodzinne, bo robimy wszystko, by były wypełnione – od podłogi po sam dach – miłością, ciepłem i dobrem. W ten sposób połączyliśmy wiele rozbitych rodzeństw. W naszych Rodzinnych Domach dzieci są szczęśliwe i kochane, uczą się i rozwijają swoje pasje. Obecnie prowadzimy 14. Rodzinnych Domów Dziecka. Wspieramy również dzieci chore m.in. onkologicznie, dla których organizujemy zbiórki, pomagamy w rehabilitacji i wyjazdach rekonwalescencyjnych. Nasi Podopieczni to łącznie prawie 4 000 fantastycznych, radosnych dzieci.

W okresie letnim Fundacja HAPPY KIDS jest organizatorem akcji Happy Bus, która w 2019 roku swoim zasięgiem objęła 10.000 dzieci wraz z ich rodzicami i starszymi członkami rodzin, mieszkającymi na terenie woj. łódzkiego oraz województw ościennych. Happy Bus to 3 dniowe warsztaty edukacyjno – wychowawcze, których ideą jest integracja różnych środowisk oraz szeroka edukacja prowadzona w formie interesujących warsztatów różnotematycznych. Podczas 3 dniowego pobytu w kolejnych miejscowościach opiekę nad dziećmi, sprawuje ok 15stu animatorów i wolontariuszy. W dotychczasowych 9ciu edycjach akcji Happy Bus opiekę nad dziećmi sprawowali miedzy innymi studenci z zagranicy zrekrutowani przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC oraz podopieczni Fundacji HAPPY KIDS, poświęcający część wakacji na pracę charytatywną. Dzięki naszej obecności, dzieci w odwiedzanych przez Happy Bus miejscowościach brały udział w międzynarodowym projekcie, ucząc się angielskiego, poznając inne kultury i bardzo dobrze się bawiąc pod okiem wychowawców i animatorów.  Podczas dziewięciu lat w naszej akcji wzięło udział ponad 50.000 dzieci.

Więcej na stronie: https://www.happykids.org.pl/

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę