Tugazeta

Rowerzysta z Radostowa zapłaci 2500 zł

Mandat za jazdę po kielichu
2022-01-12 14:27

Od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator mandatów karnych wprowadził surowsze kary m.in. dla nietrzeźwych rowerzystów. Zgodnie z nowymi przepisami rowerzysta „na podwójnym gazie” musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Zgodnie z nowymi przepisami nietrzeźwy rowerzysta, musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Przekonał się o tym 64–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. 11 stycznia 2022 roku po godz. 15:00, w Radostowie Pierwszym w gminie Czastary, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. - W tej sytuacji zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze ukarali 64–latka mandatem karnym w wysokości 2.500 zł. Warto dodać, że wzrosła również kara za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Jest to stężenie w organizmie od 0,2 do 0,5 promila. W takim przypadku kierujący jednośladem musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 1000 zł. 

- Bądźmy odpowiedzialni i rozważni i nie wsiadajmy za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod działaniem alkoholu - apeluje asp. sztab. Damian Pawlak.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę